Wyniki 4 kolejki KPHLO

W sobotę 6 lutego  w Sali w Wojnowie odbyła się 4 kolejka Kujawsko -Pomorskiej Ligi Halowej Orlika. Tym razem w roli gospodarza wystąpiły dwie drużyny Gryfu Sicienko oraz goście zespół Kamionki Kamienia Krajeński i Wisły Strzelce Górne

Już w pierwszy pojedynku mieliśmy wewnętrze derby Gryfu. Lepiej rozpoczęła go drużyna Gryfu rocznik 2010 szybko objęli prowadzenia za sprawą gola Jarka Michałka. Młodsi koledzy nie zamierzali odpuszczać i z upływem minut coraz śmielej atakowali. Jedna z akcji zakończyła się faulem i sędzia podyktował rzut karny dla Gryfu rocznik 2011. Pewny strzał Franka i mieliśmy remis. Po stracie bramki starszy rocznik miał swoje szanse ale brakowało wykończenia, natomiast strzał Piotra Bartysia znalazł drogę do bramki i do przerwy młodsi prowadzili 2:1. Druga połowa wyrównana ale zdecydowanie skuteczniejsi byli młodsi adepci piłki nożnej dołożyli kolejne dwa gole (Franek) i ostatecznie wygrali klubowe derby 4:1.  Po meczu odpoczynku Gryf 2010 rozegrał mecz z Kamionką. Gospodarze podrażnieni porażką w pierwszym meczu rozgromili gości zwyciężając 8:1. Po nich na parkiecie pojawili się piłkarze z rocznika 2011, ich rywalem był zespól Wisły Strzelce Górne. Od pierwszego gwizdka sędziego na parkiecie dominował walka. Zespół gości grał bardzo fizycznie i bezpardonowo. Pierwsi gola za sprawą Piotra Kupskiego zdobywają gospodarze, jednak goście szybko odpowiadają i do przerwy mamy remis. Druga połowa to zdecydowana przewaga piłkarzy Gryfu. Niestety brakowało piłkarskiego szczęścia pod bramką rywali, obijaliśmy słupki i poprzeczki lub cudownie bronił bramkarz Wisły. Jedna z nielicznych akcji gości zakończyła się zdobyciem gola i goście prowadzili 2:1. Piłkarze Gryfu jeszcze mocniej przycisnęli ale piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do bramki, za to goście zadali trzeci cios i ostatecznie wygrali 3:1.

W ostatniej kolejce spotkań zawodnicy Gryfu rocznik 2010 spotkali się  z Wisła Strzelce. Mecz miał wyrównany przebieg, co Gryf wychodził na prowadzenie to gości szybko doprowadzali do remisu. Taki stan rzeczy miał miejsce do wyniku 3:3. W końcówce niepotrzebne dwa błędy bezlitośnie wykorzystali piłkarze Wisły i ostatecznie wygrali 5:3. W ostatnim pojedynku Gryf 2011 podejmował zespól Kamionki. Od początku widać było, że zawodnicy jeszcze przeżywają porażkę z Wisłą. Gra nie układała się co skrzętnie wykorzystali goście z Kamienia Krajeńskiego obejmując prowadzenie 2:0. Dopiero w ostatnich trzech minutach pierwszej połowy przebudzili się zawodnicy Gryfu strzelając szybko dwie bramki i do przerwy był remis 2:2. Na początku drugiej połowy goście ponownie wychodzą na prowadzenie 3:2. Gryf próbuje odpowiedzieć ,ale czyni to bardzo nieporadnie i niedokładnie. Wreszcie na 4 minuty przed końcem udaję się przełamać defensywę gości i doprowadzić do remisu. Ostatnie 3 minuty to napór Gryfu niestety bez efektu bramkowego i ostatecznie mecz kończy się remisem 3:3.

Po tej kolejce pozostał spory niedosyt bo przed turniejem liczyliśmy na zdecydowanie więcej. Poza pierwszym spotkaniem w pozostałych zabrakło skuteczności i cierpliwości w rozgrywaniu akcji i trochę piłkarskiego szczęścia. Mimo wszystko zdobyliśmy kolejne cenne doświadczenie w starciu ze starszymi rywalami, które zaprocentuje w przyszłości.

Dziękujemy naszym starszym kolegom z drużyny oraz gościom z Kamienia Krajeńskiego i Strzelc Górnych za wspólną rywalizację w sportowej atmosferze i życzymy powodzenia w kolejnych pojedynkach.

Dziękujemy Panu Mirosławowi Oparczykowi za profesjonalne sędziowanie.

Skład Gryfu w nawiasie liczba zdobytych bramek:
Rocznik 2010: Mateusz Ziętak, Dawid Okpisz, Jakub Gorzkiewicz (3), Franciszek Maternowski (1), Szymon Lazarek (3), Igor Gdeczyk, Marcel Kowal, Antoni Chmarzyński (2), Jarosław Michałek (3)
Rocznik 2011: Szymon Winiarczyk, Piotr Bartyś (1), Hubert Waliszewski, Zidan Abdel Raouf (1), Jakub Rosa, Michał Rosa, Piotr Kupski (1), Franciszek Lewicki (5).