Ostatnia kolejka KPHLO

W sobotę 13 lutego odbyła się ostatnia kolejka Kujawsko-Pomorskiej Ligi Orlika. Do Wojnowa przyjechały zespoły Sportisu Łochowo, Fali Świekatowo i drugi zespól Tucholanki Tuchola.

W swoim pierwszym spotkaniu gospodarze podejmowali drugi zespól Tucholanki Tuchola. Od początku spotkania dominowali piłkarze Gryfu raz po raz zagrażając bramce gości. Sytuacji, strzałów było co niemiara brakowało skuteczności. Do przerwy Gryf prowadził 3:0. Po przerwie obraz gry nie ulegał zmianie stroną dominująca byli gospodarze, mimo wielu sytuacji udało się dołożyć tylko trzy bramki i ostatecznie Gryf zwyciężył 6:0. Bramki zdobyli: Hubert Waliszewski – 1, Jakub Rosa -1, Piotr Kupski – 2, Franek Lewicki -2.

W drugim pojedynku piłkarzy Gryfu czekało zdecydowanie trudniejsze zadanie. Spotkanie z drużyną Sportisu był najlepszym meczem tego dnia. Od pierwszego gwizdka sędziego na boisku trwała ciekawa walka. Nie brakowało  składnych akcji, parad bramkarskich, sporo było czysto sportowej rywalizacji. Do przerwy minimalnie lepsi byli gospodarze po bramce Zidana. Druga połowa również była świetnym widowiskiem. Gryf podwyższył prowadzenie po golu Franka Lewickiego. Po utracie drugiej bramki zawodnicy Sportisu bardziej przycisnęli, mieli dwie świetne okazje do zdobycia kontaktowego gola jednak w decydującym momencie brakowało precyzji lub świetnie bronił Szymon Winiarczyk. Kropkę nad „i” postawił Franek Lewicki po  idealnie rozgranym rzucie wolnym pośrednim. Ostatecznie Gryf zwyciężył 3:0.

W ostatnim swoim pojedynku Gryf zagrał z drużyną Fali Świekatowo. Na prowadzenie gospodarzy wyprowadził gol Kuby Rosa. Goście nie zamierzali się poddawać i szybko odpowiedzieli bramką wyrównującą. Do przerwy mieliśmy remis. Po przerwie oba zespoły miały swoje sytuacje na zmianę wyniku lecz na tablicy cały czas mieliśmy remis. Decydującą akcję w ostatnich sekundach przeprowadził Zidan jego rajd został nieprawidłowo powstrzymany w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Franek Lewicki i pewnym uderzeniem zapewnił wygrana Gryfowi. Po bramce sędzia zakończył spotkanie.

Na zakończenie rozgrywek zespól zanotował komplet zwycięstw. Reasumując całą ligę była to świetna lekcja z silniejszymi i starszymi rywalami, która na pewno zaprocentuje w przyszłości. Przy odrobinie szczęścia można było się pokusić o zdobycie kilku punktów więcej. Jednak w ogólnym rozrachunku należy być zadowolony z postawy zespołu i z wielki nadziejami oczekiwać przyszłorocznych rozgrywek gdzie rocznik 2011 będzie rocznikiem wiodącym w lidze orlika z dużymi nadziejami na zdecydowanie więcej niż w obecnej edycji.

Serdecznie podziękowania dla Pana Mirosława Oparczyka za profesjonalne sędziowanie. Drużynom gości dziękujemy za sportową rywalizację i do zobaczenia na zielonych boiskach.

Skład Gryfu i zdobycze bramkowe: Szymon Winiarczyk, Piotr Bartyś, Hubert Waliszewski (1), Jakub Rosa (2), Michał Rosa, Zidan (1), Piotr Kupski (2), Franek Lewicki (5).