Obóz zimowy w Tucholi

W dniu 23 lutego 2021 r.,  drużyny młodzika i orlika młodszego udadzą się na obóz zimowy do Tucholi. Zawodnicy będą zakwaterowani  w pokojach dwu lub trzy osobowych w Internacie Szkół Licealnych i Technicznych. W ramach obozu do dyspozycji będzie płyta ze sztuczna nawierzchnią, orlik i sala gimnastyczna. Zawodnicy będą mieli zapewnione całodzienne wyżywienie.

Trenerzy zaplanowali dziennie po co najmniej dwie jednostki treningowe. Jeśli warunki będą sprzyjające to treningi będą odbywały się przede wszystkim na świeżym powietrzu. Drużyny będą pracowały nad wytrzymałością, nie zabraknie siły, zajęć motorycznych. Jednak przede wszystkim praca będzie dotyczyła doskonalenia umiejętności piłkarskich indywidualnych  i grupowych.  Oczywiście nie zabraknie również elementów integracyjnych i rozrywek. Przewidziano gry i konkursy wiedzy sportowej, turnieje piłkarskie, wycieczkę, a także gry sparingowe z zespołem Tucholanki. Powrót zawodników zaplanowano na dzień 28 lutego.

Dla niektórych zawodników będzie to pierwszy wyjazd na obóz sportowy, co wiąże się dodatkowymi przeżyciami jak i nauką samodzielności. Wierzymy że wykonana praca na treningach zaowocuje w rundzie wiosennej,  a wspólna integracja pozwoli na lepsze wzajemne poznanie się.